fbpx

Aplikacja WasteMaster

Aplikacja WasteMaster jest klasyczną wersją giełdy odpadów. Co to oznacza? Mniej więcej oznacza to tyle, że jest to miejsce, które pomaga w znalezieniu informacji w zakresie wytworzonych przez dane przedsiębiorstwo odpadów. Aplikacja stworzona została z myślą o:

  • osobach fizycznych,
  • firmach wytwarzających odpady,
  • firmach zbierających odpady,
  • recyklerach,
  • organizacjach odzysku,
  • pośrednikach,
  • sprzedawcach odpadów.

Sprzedaj z WasteMaster

Zyskaj czas, który przeznaczyć możesz na rozwój swojej firmy

Znalezienie najlepszej oferty na pozbycie się wytworzonych przez Twoją firmę odpadów może być czasochłonne. Zdajemy sobie z tego doskonale sprawę. Dlatego, zamiast poświęcać długie godziny na poszukiwania, zachęcamy Cię do skorzystania z usługi Sprzedaj z WasteMaster. Zlecasz nam znalezienie optymalnej oferty sprzedaży lub utylizacji opadów i my zajmujemy się całą resztą. W tym czasie Ty możesz zająć się rozwojem swojego przedsiębiorstwa. Jak to dokładnie działa? Wystawiona w aplikacji w ramach usługi Sprzedaj z WasteMaster oferta zostaje przedstawiona potencjalnym nabywcom w imieniu WasteMaster. Dzięki temu mamy możliwość znalezienia pierwszorzędnego rozwiązania, które spełni Twoje oczekiwania i wymagania. Po rozeznaniu się w ofertach na rynku przedstawimy Ci warunki sprzedaży naszym zdaniem najkorzystniejszej dla Ciebie. Jeśli warunki będą satysfakcjonujące, nie pozostanie Ci nic innego jak zaakceptowanie ich. Gdy to zrobisz, my będziemy działać dalej w Twoim imieniu. Zajmiemy się bowiem organizacją całego przedsięwzięcia, dopinając wszystko na ostatni guzik.

Kupuj z WasteMaster

Prowadzisz firmę zbierającą odpady? A może jesteś recyklerem, który poszukuje konkretnych kategorii odpadów na rynku? Niezależnie od tego, która z powyższych informacji jest prawidłowa możesz skorzystać z dostępnej w naszej aplikacji usługi Kupuj z WasteMaster. Jednym z jej założeń jest promowanie Twoich usług. Ma również ogromny wpływ na zwiększenie ilości firm, które zainteresowane są oferowanymi przez Ciebie usługami.

Potrzebujesz odciążenia w związku z BDO?

Ewidencja w BDO

W ofercie aplikacji WasteMaster znajdziesz usługę Ewidencja w BDO. Skierowana jest ona do firm wytwarzających odpady, przedsiębiorstw produkcyjnych i usługowych, które nie prowadzą działalności odpadowej. Usługa ta jeszcze bardziej ułatwia Ci zarządzanie odpadami w firmie. Wystarczy, że skorzystasz z naszej aplikacji WasteMaster i w ramach abonamentu wystawisz ofertę sprzedaży lub utylizacji odpadu. Reszta dokumentów już Cię nie interesuje. To my zajmujemy się ewidencją odpadów Twojego przedsiębiorstwa w BDO. Mało tego, polecana przez nas usługa jest bezpłatna do 5 wystawionych KPO, KEO w miesiącu. Większa ilość pociąga za sobą koszty zgodne z cennikiem. Aby je poznać, zapraszamy Cię do kontaktu z nami

Asystent Odpadowy

Ułatwienie w pozbywaniu się odpadów

Asystent Odpadowy to usługa skierowana do firm wytwarzających odpady z aktualnym wpisem do BDO. Polega ona na wskazaniu firmom potencjalnych miejsc sprzedaży lub utylizacji wytworzonych odpadów. Czyli na zintensyfikowaniu rynku oraz ułatwieniu kontaktu pomiędzy przedsiębiorstwem wystawiającym ofertę a firmą gospodarującą odpadami.

Algorytm Odpadowy

Czy przeszło Ci kiedyś przez myśl pytanie, dotyczące automatycznego sposobu wyszukiwania kontrahentów na produkowane w ramach prowadzonej działalności odpady? Jeśli nie, to mamy dla Ciebie bardzo dobrą wiadomość. Nam nie tylko przeszło to przez myśl, ale jeszcze dodatkowo wdrożyliśmy ten pomysł w życie. Aplikacja WasteMaster w swoim szerokim spektrum zastosowania posiada usługę Algorytm odpadowy. Co to takiego jest i na czym polega?

Pierwszy marketplace odpadowy.

Poznaj naszą aplikację

Całkowicie bezpłatnie

Jakim typem użytkownika jesteś?

Firmy - Gospodarka Odpadami

Firmy Wytwarzające Odpady

Osoby Fizyczne

Osoby Fizyczne

Tak. Pełna funkcjonalność aplikacji dla osób fizycznych posiadających odpady jest dostępna bezpłatnie.

Aplikacja jest dostępna w sklepie Google Play,  APPstore , APPGallery oraz wersji przeglądarkowej. 

Rejestracji możesz dokonać na dwa sposoby. Za pośrednictwem wypełnionego formularza w pobranej i zainstalowanej aplikacji WasteMaster na urządzeniu mobilnym lub poprzez formularz rejestracyjny w dostępnej wersji przeglądarkowej aplikacji WasteMaster.

Po zalogowaniu się w aplikacji WasteMaster masz możliwość dodania oferty sprzedaży/utylizacji odpadu. Wybierając przycisk nawigacyjny „Wystaw” zostaniesz poproszony o wypełnienie szczegółów dotyczących oferty. W pierwszym kroku należy wybrać kategorię wystawianego odpadu.

Po wybraniu kategorii wystawianego odpadu masz możliwość wybrania jego podkategorii, ale nie jest to konieczne, możesz pominąć ten krok. Następnie należy wypełnić formularz dodawania oferty – podać ilość odpadu, jego opis (charakterystykę), miejscowość, kod pocztowy, województwo. Opcjonalnie masz możliwość dodania zdjęcia wystawianego odpadu (można wykonać zdjęcie bezpośrednio z aparatu lub wybrać zdjęcie z galerii telefonu).

Po uzupełnieniu formularza należy zatwierdzić ofertę przyciskiem Wystaw”, wówczas oferta zostanie dodana do listy ofert i zostanie udostępniona innym użytkownikom aplikacji.

Masz możliwość dodania oferty odpadu bez logowania na stronie https://mamodpad.wastemaster.pl/
W pierwszym kroku wybierz kategorię odpadu, który posiadasz. Następnie klikając w przycisk „pozbądź się tego odpadu” zostaniesz poproszony o podanie szczegółów. Należy podać ilość oraz lokalizację (kod pocztowy, miejscowość i województwo). Kolejny krok to dodanie opisu odpadu- im bardziej szczegółowy, tym łatwiej znajdzie się zainteresowany odpadem. Opcjonalnie masz możliwość zamieszczenia zdjęcia. Po wybraniu typu użytkownika system poprosi Cię o podanie numeru telefonu (nie musisz tego robić, jednak aby umożliwić szybki kontakt, warto skorzystać z tej opcji), następnie odznaczenie checkbox’a dotyczącego regulaminu i polityki prywatności. Ostatni krok to podanie adresu e-mail, na który otrzymasz potwierdzenie dodania oferty oraz dostępu do zarządzania oferta.

Otrzymane oferty możesz sprawdzić, wchodząc w link potwierdzający, który został wysłany po dodaniu ogłoszenia na stronie https://mamodpad.wastemaster.pl/. Powiadomienie o ofercie na Twój odpad zostanie również wysłane na adres e-mail podany przy dodawaniu ogłoszenia.

Otrzymane oferty można znaleźć w zakładce “Wystawione” 

Ofertę akceptujemy poprzez przycisk Zaakceptuj”, a odrzucamy poprzez przycisk Odrzuć”.

W przypadku akceptacji oferty na Twój odpad, składający ofertę otrzyma Twój numer telefonu (jeśli wyraziłeś na to zgodę) i będzie mógł się z Tobą skontaktować celem omówienia szczegółów zakończenia transakcji (dostawy/odbioru odpadu, zapłaty etc.). Będzie mógł się też skontaktować z Tobą za pomocą czatu w aplikacji.

W przypadku kiedy odrzucisz ofertę na swoje odpady, składający ofertę nie będzie mógł się z Tobą skontaktować.

Zainteresowani odpadem mają możliwość kontaktu telefonicznego (jeśli wyrazisz na to zgodę). Mogą też skontaktować się z Tobą poprzez chat w aplikacji WasteMaster, ale dopiero gdy złożą ofertę za Twój odpad.

Terminy te oznaczają trzy różne propozycje ofert za wystawione w aplikacji odpady.

Sprzedaż – oznacza, że oferujący proponuje zapłatę za odpad oraz jego przejęcie i zagospodarowanie, uwzględniając inne warunki oferty (np. transport odpadu),

Utylizacja bezpłatna – oznacza, że oferujący proponuje bezpłatne przejęcie i zagospodarowanie odpadu, uwzględniając inne warunki oferty (np. transport odpadu),

Utylizacja płatna – oznacza, że oferujący będzie oczekiwał zapłaty za przejęcie i zagospodarowanie odpadu, uwzględniając inne warunki oferty (np. transport odpadu).

Nie. Taka funkcjonalność przeznaczona jest tylko i wyłącznie dla firm gospodarujących odpadami z aktualnym wpisem do BDO. 

Istnieje możliwość wycofania oferty w zakładce Wystawione” w szczegółach wybranej oferty poprzez przycisk wycofaj tę ofertę”.

Anulowanie ogłoszenia odpadu możesz dokonać poprzez link, który otrzymałeś w wiadomości email potwierdzającej dodanie Twojej oferty za pośrednictwem formularza na stronie https://mamodpad.wastemaster.pl/

Nie, zaakceptowana oferta kupna zamyka ofertę sprzedaży odpadu.

Asystent odpadowy nie może pomóc osobom fizycznym wystawiającym ofertę odpadu w aplikacji. Funkcjonalność asystenta odpadowego jest przeznaczona wyłącznie dla firm wytwarzających odpady z aktualnym wpisem do BDO.

Algorytm Odpadowy to narzędzie w aplikacji WasteMaster, które wskaże Ci najbliższych, potencjalnych odbiorców Twoich odpadów.

Korzystanie z Algorytmu Odpadowego w aplikacji WasteMaster jest bardzo proste. W pierwszym kroku należy wybrać kategorię odpadu, którego chcesz się pozbyć. Następnie możesz określić jego podkategorię, ale nie jest to konieczne. Kolejny krok to podanie kodu pocztowego, pod jakim zlokalizowany jest odpad. Nasz Algorytm wskaże Ci przedsiębiorstwa w najbliższej lokalizacji podanego przez Ciebie kodu pocztowego, które z dużym prawdopodobieństwem odbiorą Twój odpad.

Algorytm Odpadowy jest darmową usługą oferowaną w ramach aplikacji WasteMaster. Korzystanie z niego nie wiąże się z żadnymi opłatami. 

W celu rezygnacji z korzystania z aplikacji, należy odinstalować aplikację oraz przesłać na adres rodo@wastemaster.pl e-mail z prośbą o usunięcie danych. Dane zostaną usunięte (tam gdzie to możliwe) lub zanonimizowane.

Nie. Aplikacja dostarcza narzędzie do integrowania rynku odpadowego. Cały proces sprzedaży odbywa się jednak już pomiędzy skojarzonymi kontrahentami na ich odpowiedzialność w świetle obowiązującego prawa. 

W przypadku napotkania na problemy techniczne, należy je niezwłocznie zgłosić wraz z krótkim opisem drogą mailową na adres: pomoc@wastemaster.pl

Nie. Osoby fizyczne zgłaszające odpady w aplikacji nie muszą posiadać wpisu do BDO. 

Wszelkiego rodzaju incydenty i naruszenia regulaminu należy zgłaszać drogą mailową na adres pomoc@wastemaster.pl

Jeśli nie pamiętasz hasła do konta, skorzystaj z formularza do odzyskiwania hasła. Formularz znajduje się w panelu logowania. Skorzystaj z przycisku „nie pamiętasz hasła”. W kolejnym kroku system poprosi o wpisanie adresu e-mail, na który zostało utworzone konto w aplikacji, klikając przycisk „wyślij” na Twoją skrzynkę zostanie wysłana wiadomość z linkiem umożliwiającym ustawienie nowego hasła do aplikacji WasteMaster.

Firmy Wytwarzające Odpady

Tak. Standardowa funkcjonalność aplikacji dla firm wytwarzających odpady jest dostępna bezpłatnie.

Aplikacja jest dostępna w sklepie Google Play,  APPstore , APPGallery oraz wersji przeglądarkowej. 

Rejestracji możesz dokonać na dwa sposoby. Za pośrednictwem wypełnionego formularza w pobranej i zainstalowanej aplikacji WasteMaster na urządzeniu mobilnym lub poprzez formularz rejestracyjny w dostępnej wersji przeglądarkowej aplikacji WasteMaster.

Po wypełnieniu formularza, zostanie wystosowana prośba o weryfikację konta za pomocą jednej z czterech metod.

W celu pełnej aktywacji swojego konta w aplikacji WasteMaster należy dokonać weryfikacji firmy. Masz możliwość skorzystania z kilku metod weryfikacji, jednak najczęściej stosowana jest weryfikacja przy użyciu oficjalnego adresu e-mail firmy. Poniżej przedstawiamy pozostałe dostępne metody, dzięki którym dokonasz weryfikacji założonego konta w aplikacji.

Inne metody weryfikacji konta:

·         poprzez przelew zwrotny bankowy wysłany z konta firmowego;

·         poprzez przesłanie skanu dokumentów firmowych na adres weryfikacja@wastemaster.pl;

·         poprzez przesłanie maila z konta firmowego na adres weryfikacja@wastemaster.pl;

 

·         przesłanie zdjęcia dokumentów firmowych przez aplikację WasteMaster.

W tym przypadku zostanie wysłana prośba o przelew zwrotny z rachunku firmowego na wskazany rachunek bankowy (1 zł).

Po zalogowaniu się w aplikacji WasteMaster masz możliwość dodania oferty sprzedaży/utylizacji odpadu. Wybierając przycisk nawigacyjny „Wystaw” zostaniesz poproszony o wypełnienie szczegółów dotyczących oferty. W pierwszym kroku należy wybrać kategorię wystawianego odpadu.

Po wybraniu kategorii wystawianego odpadu masz możliwość wybrania jego podkategorii, ale nie jest to konieczne, możesz pominąć ten krok. Następnie należy wypełnić formularz dodawania oferty – podać ilość odpadu, jego opis (charakterystykę), miejscowość, kod pocztowy, województwo. Opcjonalnie masz możliwość dodania zdjęcia wystawianego odpadu (można wykonać zdjęcie bezpośrednio z aparatu lub wybrać zdjęcie z galerii telefonu).

Po uzupełnieniu formularza, należy zatwierdzić ofertę przyciskiem “Wystaw”, wówczas oferta zostanie dodana do listy ofert i zostanie udostępniona innym użytkownikom aplikacji. 

Masz możliwość dodania oferty odpadu bez logowania na stronie https://mamodpad.wastemaster.pl/
W pierwszym kroku wybierz kategorię odpadu, który posiadasz. Następnie klikając w przycisk „pozbądź się tego odpadu” zostaniesz poproszony o podanie szczegółów. Należy podać ilość oraz lokalizację (kod pocztowy, miejscowość i województwo). Kolejny krok to dodanie opisu odpadu – im bardziej szczegółowy, tym łatwiej znajdzie się zainteresowany odpadem. Opcjonalnie masz możliwość zamieszczenia zdjęcia. Po wybraniu typu użytkownika system poprosi Cię o podanie numeru telefonu (nie musisz tego robić, jednak aby umożliwić szybki kontakt, warto skorzystać z tej opcji), następnie odznaczenie checkbox’a dotyczącego regulaminu i polityki prywatności. Ostatni krok to podanie adresu e-mail, na który otrzymasz potwierdzenie dodania oferty oraz dostępu do zarządzania oferta.

Otrzymane oferty możesz sprawdzić, wchodząc w link potwierdzający, który został wysłany po dodaniu ogłoszenia na stronie https://mamodpad.wastemaster.pl/. Powiadomienie o ofercie na Twój odpad zostanie również wysłane na adres e-mail podany przy dodawaniu ogłoszenia.

Otrzymane oferty można znaleźć w zakładce Wystawione”. Jeśli otrzymasz ofertę to przy ofercie Twojego odpadu pojawi się informacja o złożonej Ci propozycji na wystawiony w aplikacji odpad.

W przypadku otrzymania propozycji odkupienia lub utylizacji odpadu na wystawioną ofertę, można ją zaakceptować poprzez przycisk Zaakceptuj” lub odrzucić poprzez przycisk Odrzuć” 

W przypadku zaakceptowania oferty, składającemu ją zostanie przekazany podany podczas rejestracji numer telefonu wystawiającego i nastąpi możliwość bezpośredniego kontaktu stron celem omówienia szczegółów realizacji i dokończenia transakcji (np. dostawy lub odbioru odpadu, warunków płatności itp.). W każdym czasie istnieje możliwość kontaktu stron za pomocą czatu wewnątrz aplikacji poprzez przycisk Rozpocznij Czat.

W przypadku odrzucenia propozycji składającego, nie będzie możliwości ponownego kontaktu z nim. 

Zainteresowani odpadem mają możliwość kontaktu telefonicznego (jeśli wyrazisz na to zgodę). Mogą też skontaktować się z Tobą poprzez chat w aplikacji WasteMaster, ale dopiero gdy złożą ofertę za Twój odpad.

Terminy te oznaczają trzy różne propozycje ofert za wystawione w aplikacji odpady.

Sprzedaż – oznacza, że oferujący proponuje zapłatę za odpad oraz jego przejęcie i zagospodarowanie, uwzględniając inne warunki oferty (np. transport odpadu),

Utylizacja bezpłatna – oznacza, że oferujący proponuje bezpłatne przejęcie i zagospodarowanie odpadu, uwzględniając inne warunki oferty (np. transport odpadu),

Utylizacja płatna – oznacza, że oferujący będzie oczekiwał zapłaty za przejęcie i zagospodarowanie odpadu, uwzględniając inne warunki oferty (np. transport odpadu).

Nie. Taka funkcjonalność przeznaczona jest tylko i wyłącznie dla firm gospodarujących odpadami z zezwoleniem na zbieranie lub przetwarzanie odpadów z aktualnym wpisem do BDO. 

Istnieje możliwość wycofania oferty w zakładce Wystawione” w szczegółach wybranej oferty poprzez przycisk “wycofaj tę ofertę”.

Anulowanie ogłoszenia odpadu możesz dokonać poprzez link, który otrzymałeś w wiadomości email potwierdzającej dodanie Twojej oferty za pośrednictwem formularza na stronie https://mamodpad.wastemaster.pl/

Nie, zaakceptowana oferta kupna zamyka ofertę sprzedaży odpadu.

Asystent Odpadowy to usługa skierowana do firm wytwarzających odpady z aktualnym wpisem do BDO. Polega ona na wskazaniu firmom potencjalnych miejsc sprzedaży lub utylizacji wytworzonych odpadów. Nasz pracownik przeprowadza poszukiwania rynku w celu znalezienia Ci najlepszych ofert. Asystent Odpadowy jest w stanie zaproponować maksymalnie pięciu odbiorców odpadu, który zostały przez Ciebie wystawiony w aplikacji. Dając Ci gwarancję ceny jaka została zaproponowana za Twój odpad. 

Asystent Odpadowy WasteMaster będzie dostępny po 4 h od wystawienia oferty, dla której nie przedstawiono żadnej propozycji kupna lub utylizacji lub w przypadku kiedy użytkownik nie jest zadowolony z zaproponowanej oferty. Przycisk Asystent Odpadowy WasteMaster” znajduje się w szczegółach wystawionej oferty.

Pierwszym sposobem na skorzystanie z pomocy Asystenta Odpadowego jest samodzielne wystawienie oferty odpadu i zaznaczenie w szczegółach oferty odpowiedniego pola. Drugim sposobem natomiast jest zgłoszenie telefoniczne. Dzwonisz do nas, my przyjmujemy od Ciebie zlecenie. Na podstawie uzyskanych od Ciebie danych wystawiamy w aplikacji ofertę Twojego odpadu. I zajmujemy się znalezieniem ofert na posiadany przez Ciebie odpad. 

Płatność za usługę następuje wtedy gdy przedstawione przez nas oferty cenowe za Twój odpad zostaną przez Ciebie zaakceptowane. Akceptując warunki otrzymujesz od nas komplet informacji związanych z Twoim odpadem. Kontakty do firmy wraz z propozycjami ceny za odpad poparte naszą gwarancją. Jeśli stwierdzisz, że propozycje złożone przez pracowników WasteMaster nie są satysfakcjonujące nie ponosisz żadnych kosztów. 

Usługa Asystent Odpadowy dostępna jest już od 99 zł. Cena może się różnić, w zależności od rodzaju i ilości odpadu oraz miejsca odbioru.

Asystent Odpadowy ma za zadanie aktywizować rynek i z największą dozą prawdopodobieństwa dostarczyć wystawiającym oferty optymalne kontakty. Istnieją jednak rodzaje odpadów szczególnie trudnych, w przypadku których niezbędne będzie zadowolenie się małą ilością zaproponowanych alternatyw. 

Usługa sprzedaj z WasteMaster polega na zleceniu WasteMaster znalezienia najlepszej oferty sprzedaży/utylizacji odpadu wystawionego w aplikacji. Decydując się na wystawienie oferty w ramach tej usługi, oferta zostanie dodana w aplikacji w imieniu WasteMaster. Następnie zajmiemy się poszukiwaniem najlepszego rozwiązania dla wystawionego odpadu. Po wykonanej przez nas pracy przedstawiamy Ci ceny z rynku za Twój odpad. Jeśli warunki będą satysfakcjonujące zajmiemy się finalizacją transakcji.  W ramach usługi możemy finansować transakcję, w przypadku zakupu odpadu zapłacimy Ci w jeden dzień, a w przypadku jego utylizacji zapłacisz nam po 14 lub 30 dniach.

Koszt za skorzystanie z usługi jest ustalany prowizyjnie, a wpływ na to ma klika zmiennych. Jest to rodzaj, ilość oraz lokalizacja odpadu. Prowizja jest ustalona z góry i wynosi 9.5 % od kwoty transakcji, minimalnie 100 zł netto.

Płatność za usługę następuje, gdy zaakceptujesz przedstawione Ci warunki cenowe sprzedaży/utylizacji odpadu. Jeśli okaże się, że przedstawione oferty są dla Ciebie mało satysfakcjonujące, nie ponosisz żadnych kosztów za skorzystanie z usługi sprzedaj z WasteMaster. 

Algorytm Odpadowy to narzędzie w aplikacji WasteMaster, które wskaże Ci najbliższych, potencjalnych odbiorców Twoich odpadów.

Korzystanie z Algorytmu Odpadowego w aplikacji WasteMaster jest bardzo proste. W pierwszym kroku należy wybrać kategorię odpadu, którego chcesz się pozbyć. Następnie możesz określić jego podkategorię, ale nie jest to konieczne. Kolejny krok to podanie kodu pocztowego, pod jakim zlokalizowany jest odpad. Nasz Algorytm wskaże Ci przedsiębiorstwa w najbliższej lokalizacji podanego przez Ciebie kodu pocztowego, które z dużym prawdopodobieństwem odbiorą Twój odpad.

Stworzony przez nas Algorytm Odpadowy jest darmowy. Korzystanie z niego nie wiąże się z żadnymi opłatami. 

Usługa ewidencji w BDO jest skierowana do firm wytwarzających odpady. W ramach usługi zajmujemy się obsługą w zakresie ewidencji w systemie Kart Przekazania Odpadów oraz Kart Ewidencji Odpadów.

Chcąc skorzystać z usługi skontaktuj się z nami, a przedstawimy Ci szczegóły z tym związane. Zadzwoń lub napisz na adres sprzedaz@wastemaster.pl

Usługa ewidencji w BDO dla aktywnych użytkowników aplikacji WasteMaster jest darmowa, jeśli odpady, które wytwarzasz w ramach prowadzonej działalności wystawiasz w aplikacji to ewidencję do 5 KPO/KEO w miesiącu masz zupełnie za darmo. Jeśli prowadzona działalności wymaga większej ilości KPO/KEO to szczegóły zamieszczamy w cenniku. Jeśli jednak nie będziesz chciał wystawiać odpadów w aplikacji to masz możliwość skorzystania z ewidencji BDO zgodnie z cennikiem. 

KPO to karta przekazania odpadu. Jest ona wystawiana przez firmę wytwarzającą odpad, która przekazuje odpad firmie gospodarującej odpadami. Na KPO widnieje firma wytwarzając odpady, transportująca odpad oraz firma przejmująca odpad. Na KPO widnieją takie dane jak kod przekazywanego odpadu, jego masa oraz numery rejestracyjne samochodu, którym odpady są przewożone. 

KEO jest karta ewidencji odpadu.  Karta ewidencji odpadu to dokument prowadzony w systemie rocznym, który poświadcza postępowanie z odpadem od momentu, kiedy znalazł się on w posiadaniu przedsiębiorcy, do chwili, gdy odpad poddano procesom przetworzenia lub został on przekazany kolejnym posiadaczom odpadów.

Nie musisz posiadać takiego wpisu. Jeśli Twoja firma nie przekracza ilości wytwarzanych odpadów na podstawie rozporządzenia MINISTRA KLIMATU z dnia 23 grudnia 2019 r. w sprawie rodzajów odpadów i ilości odpadów, dla których nie ma obowiązku prowadzenia ewidencji odpadów. Jeśli ilości odpadów wytworzonych nie przekraczają limitów z rozporządzenia to nie ma obowiązku posiadania wpisu do BDO.

Odinstalować aplikację i przesłać mail na adres rodo@wastemaster.pl  z prośbą o usunięcie danych. Dane zostaną usunięte (tam gdzie to możliwe) lub zanonimizowane.

Nie. Aplikacja dostarcza narzędzie do integrowania rynku odpadowego. Cały proces sprzedaży odbywa się jednak już pomiędzy skojarzonymi kontrahentami na ich odpowiedzialność w świetle obowiązującego prawa. 

W przypadku napotkania na problemy techniczne, należy je niezwłocznie zgłosić wraz z krótkim opisem drogą mailową na adres: pomoc@wastemaster.pl

Wszelkiego rodzaju incydenty i naruszenia regulaminu należy zgłaszać drogą mailową na adres pomoc@wastemaster.pl

Jeśli nie pamiętasz hasła do konta, skorzystaj z formularza do odzyskiwania hasła. Formularz znajduje się w panelu logowania. Skorzystaj z przycisku „nie pamiętasz hasła”. W kolejnym kroku system poprosi o wpisanie adresu e-mail, na który zostało utworzone konto w aplikacji, klikając przycisk „wyślij” na Twoją skrzynkę zostanie wysłana wiadomość z linkiem umożliwiającym ustawienie nowego hasła do aplikacji WasteMaster.

Firmy - Gospodarka Odpadami

Tak. Podstawowa funkcjonalność aplikacji dla firm gospodarujących odpadami jest dostępna bezpłatnie.

Aplikacja jest dostępna w sklepie Google Play,  APPstore , APPGallery oraz wersji przeglądarkowej. 

Rejestracji możesz dokonać na dwa sposoby. Za pośrednictwem wypełnionego formularza w pobranej i zainstalowanej aplikacji WasteMaster na urządzeniu mobilnym lub poprzez formularz rejestracyjny w dostępnej wersji przeglądarkowej aplikacji WasteMaster.

 

Po wypełnieniu formularza, zostanie wystosowana prośba o weryfikację konta za pomocą jednej z czterech metod.

W celu pełnej aktywacji swojego konta w aplikacji WasteMaster należy dokonać weryfikacji firmy. Masz możliwość skorzystania z kilku metod weryfikacji, jednak najczęściej stosowana jest weryfikacja przy użyciu oficjalnego adresu e-mail firmy. Poniżej przedstawiamy pozostałe dostępne metody, dzięki którym dokonasz weryfikacji założonego konta w aplikacji.

Inne metody weryfikacji konta:

·         poprzez przelew zwrotny bankowy wysłany z konta firmowego;

·         poprzez przesłanie skanu dokumentów firmowych na adres weryfikacja@wastemaster.pl;

·         poprzez przesłanie maila z konta firmowego na adres weryfikacja@wastemaster.pl;

·         przesłanie zdjęcia dokumentów firmowych przez aplikację WasteMaster.

W tym przypadku zostanie wysłana prośba o przelew zwrotny z rachunku firmowego na wskazany rachunek bankowy (1 zł).

Tak. Należy pamiętać że składać oferty należy tyko na ten odpady, do których gospodarowania firma ma zezwolenie.

System punktowy dotyczy firm gospodarujących odpadami. W ramach systemu punktowego otrzymujesz liczbę punktów zgodną z pakietem z którego skorzystasz. Jeśli chcesz odsłonić kontakt do wystawiającego ofertę odpadu to z Twojej puli punktów zostanie ujęta liczba punktów odpowiadająca wartości danej oferty.  

System prowizyjny skierowany jest do firm gospodarujących odpadami. Składając ofertę zagospodarowania odpadu, automatycznie do złożonej przez Ciebie oferty doliczy się prowizja. WasteMaster daje gwarancję prawidłowego przebiegu transakcji oraz 100 % zgodności z przepisami.

Dołączając jako Partner Aplikacji otrzymujesz gotowe oferty spersonalizowane pod Twoje wymagania. Oferty przesyłane są z prawem pierwszeństwa, więc jesteś jedynym jej odbiorcą. Dodatkowo masz zapewnioną pełną obsługę telefoniczną oferty.  Logo Twojej firmy widnieje na stronie WasteMaster w zakładce Partnerzy.

W aplikacji możliwe jest ustawienie jakiej kategorii odpadów (oraz jakiego zakresu wagowego) mają zostać wyświetlone oferty. W tym celu należy przejść do zakładki Ustawienia/Oferty i zaznaczyć/odznaczyć  daną kategorię odpadów. Dodatkowo można określić zakres terytorialny. W każdej chwili możliwa jest ich edycja.

Po wyborze interesującej kategorii odpadów, użytkownik będzie otrzymywał powiadomienia jeśli pojawi się oferta danej kategorii w aplikacji. 

Wszystkie oferty odpadów zamieszczone przez innych użytkowników znajdują się w zakładce Rynek odpadów”. 

Ofertę można złożyć po wejściu w szczegóły interesującej nas oferty. Klikając przycisk „Złóż ofertę” zostaniemy poproszeni o wypełnienie szczegółów dotyczących oferty (cena zakupu/utylizacji odpadu, transport, warunki płatności).  Należy ją potwierdzić poprzez przycisk „Wyślij”. Wystawiający odpad otrzyma wtedy złożoną przez Ciebie propozycję zagospodarowania odpadu. 

W przypadku odrzucenia złożonej oferty, pozostaje opcja jeszcze dwukrotnego ponowienia oferty dotyczącą tego samego odpadu. Jeśli po trzech próbach wystawiający ofertę nie zaakceptuje złożonej oferty, nie będzie już kolejnej możliwości jej ponowienia i złożenia.

Po zalogowaniu się w aplikacji WasteMaster masz możliwość dodania oferty sprzedaży/utylizacji odpadu. Wybierając przycisk nawigacyjny „Wystaw” zostaniesz poproszony o wypełnienie szczegółów dotyczących oferty. W pierwszym kroku należy wybrać kategorię wystawianego odpadu.

Po wybraniu kategorii wystawianego odpadu masz możliwość wybrania jego podkategorii, ale nie jest to konieczne, możesz pominąć ten krok. Następnie należy wypełnić formularz dodawania oferty – podać ilość odpadu, jego opis (charakterystykę), miejscowość, kod pocztowy, województwo. Opcjonalnie masz możliwość dodania zdjęcia wystawianego odpadu (można wykonać zdjęcie bezpośrednio z aparatu lub wybrać zdjęcie z galerii telefonu).

Po uzupełnieniu formularza, należy zatwierdzić ofertę przyciskiem “Wystaw”, wówczas oferta zostanie dodana do listy ofert i zostanie udostępniona innym użytkownikom aplikacji. 

Otrzymane oferty można znaleźć w zakładce Wystawione”. Jeśli otrzymasz ofertę to przy ofercie Twojego odpadu pojawi się informacja o złożonej Ci propozycji na wystawiony w aplikacji odpad.

W przypadku otrzymania propozycji odkupienia lub utylizacji odpadu na wystawioną ofertę, można ją zaakceptować poprzez przycisk Zaakceptuj” lub odrzucić poprzez przycisk Odrzuć” 

W przypadku zaakceptowania oferty, składającemu ją zostanie przekazany podany podczas rejestracji numer telefonu wystawiającego (jeśli wyraził na to zgodę) i nastąpi możliwość bezpośredniego kontaktu stron celem omówienia szczegółów realizacji i dokończenia transakcji (np. dostawy lub odbioru odpadu, warunków płatności itp.). W każdym czasie istnieje możliwość kontaktu stron za pomocą czatu wewnątrz aplikacji poprzez przycisk Rozpocznij Czat.

W przypadku odrzucenia propozycji składającego, nie będzie możliwości ponownego kontaktu z nim. 

Istnieje możliwość wycofania oferty w zakładce Wystawione” w szczegółach wybranej oferty poprzez przycisk wycofaj tę ofertę”.

Nie, zaakceptowana oferta kupna zamyka ofertę sprzedaży odpadu. 

Asystent Odpadowy to usługa skierowana do firm wytwarzających odpady z aktualnym wpisem do BDO. Polega ona na wskazaniu firmom potencjalnych miejsc sprzedaży lub utylizacji wytworzonych odpadów. Nasz pracownik przeprowadza poszukiwania rynku w celu znalezienia Ci najlepszych ofert. Asystent Odpadowy jest w stanie zaproponować maksymalnie pięciu odbiorców odpadu, który zostały przez Ciebie wystawiony w aplikacji. Dając Ci gwarancję ceny jaka została zaproponowana za Twój odpad. 

Pierwszym sposobem na skorzystanie z pomocy Asystenta Odpadowego jest samodzielne wystawienie oferty odpadu i zaznaczenie w szczegółach oferty odpowiedniego pola „Asystent Odpadowy Wastemaster”. Drugim sposobem natomiast jest zgłoszenie telefoniczne. Dzwonisz do nas, my przyjmujemy od Ciebie zlecenie. Na podstawie uzyskanych od Ciebie danych wystawiamy w aplikacji ofertę Twojego odpadu. I zajmujemy się znalezieniem ofert na posiadany przez Ciebie odpad. 

Płatność za usługę następuje wtedy gdy przedstawione przez nas oferty cenowe za Twój odpad zostaną przez Ciebie zaakceptowane. Akceptując warunki otrzymujesz od nas komplet informacji związanych z Twoim odpadem. Kontakty do firmy wraz z propozycjami ceny za odpad poparte naszą gwarancją. Jeśli stwierdzisz, że propozycje złożone przez pracowników WasteMaster nie są satysfakcjonujące nie ponosisz żadnych kosztów. 

Usługa Asystent Odpadowy dostępna jest już od 99 zł. Cena może się różnić, w zależności od rodzaju i ilości odpadu oraz miejsca odbioru.

Asystent Odpadowy ma za zadanie aktywizować rynek i z największą dozą prawdopodobieństwa dostarczyć wystawiającym oferty optymalne kontakty. Istnieją jednak rodzaje odpadów szczególnie trudnych, w przypadku których niezbędne będzie zadowolenie się małą ilością zaproponowanych alternatyw. 

Są to trzy różne scenariusze dla ofert na wystawione przez Ciebie odpady oraz odpady na które złożyłeś propozycje kupna.

Sprzedaż odpadu- oznacza, że inny użytkownik aplikacji Waste Master proponuje Ci zapłatę za odpady (lub Ty ją proponujesz w przypadku składanej oferty), uwzględniając inne warunki oferty (np. transport odpadu)

Bezpłatna utylizacja – oznacza inny użytkownik aplikacji Waste Master proponuje Ci bezpłatne zagospodarowanie odpadu (lub Ty proponujesz w przypadku składanej oferty), uwzględniając inne warunki oferty (np. transport odpadu)

Utylizacja płatna – oznacza, że inny użytkownik aplikacji Waste Master będzie oczekiwał zapłaty za zagospodarowanie wystawionego przez Ciebie odpadu (lub Ty oczekujesz w przypadku składanej oferty), uwzględniając inne warunki oferty (np. transport odpadu)

Usługa kupuj z WasteMaster polega na tym, że WasteMaster dostarcza Klientów na usługi oferowane przez Twoją firmę. Decydując się na skorzystanie z tej usługi możesz być pewny stałego napływu zleceń na usługi świadczone w Twojej firmie. Oferty, które otrzymujesz z WasteMaster są dedykowane Twojemu przedsiębiorstwu. 

Koszt za skorzystanie z usługi jest ustalany w zależności od usługi jaka jest świadczona w Twoim przedsiębiorstwie oraz innych zmiennych. Jest znany z góry, także rozpoczynając korzystanie z usługi wiesz ile będzie Cię to kosztować, a płacisz w momencie gdy dostarczony przez WasteMaster Klient skorzysta z usług Twojej firmy.  

Płatność za usługę następuje tylko i wyłącznie od zrealizowanych transakcji. Rozliczenie następuje tylko za transakcje, które zostały zrealizowane.  Jeśli chodzi o rezygnację z usługi możesz to zrobić w dowolnym momencie.

Algorytm Odpadowy to narzędzie w aplikacji WasteMaster, które wskaże Ci najbliższych, potencjalnych odbiorców Twoich odpadów.

Korzystanie z Algorytmu Odpadowego w aplikacji WasteMaster jest bardzo proste. W pierwszym kroku należy wybrać kategorię odpadu, którego chcesz się pozbyć. Następnie możesz określić jego podkategorię, ale nie jest to konieczne. Kolejny krok to podanie kodu pocztowego, pod jakim zlokalizowany jest odpad. Nasz Algorytm wskaże Ci przedsiębiorstwa w najbliższej lokalizacji podanego przez Ciebie kodu pocztowego, które z dużym prawdopodobieństwem odbiorą Twój odpad.

Stworzony przez nas Algorytm Odpadowy jest darmowy. Korzystanie z niego nie wiąże się z żadnymi opłatami. 

Odinstalować aplikację i przesłać mail na adres rodo@wastemaster.pl  z prośbą o usunięcie danych. Dane zostaną usunięte (tam gdzie to możliwe) lub zanonimizowane.

Aplikacja dostarcza narzędzie do integrowania rynku odpadowego. Cały proces sprzedaży odbywa się jednak już pomiędzy skojarzonymi kontrahentami na ich odpowiedzialność w świetle obowiązującego prawa. 

W przypadku napotkania na problemy techniczne, należy je niezwłocznie zgłosić wraz z krótkim opisem drogą mailową na adres: pomoc@wastemaster.pl

Tak. Firmy gospodarujące odpadami muszą posiadać aktualny wpis do rejestru BDO.

Wszelkiego rodzaju incydenty i naruszenia regulaminu należy zgłaszać drogą mailową na adres pomoc@wastemaster.pl

Jeśli nie pamiętasz hasła do konta, należy skorzystać z formularza do odzyskiwania hasła. Formularz ten znajduje się w panelu logowania. Skorzystaj z przycisku nie pamiętasz hasła”. W kolejnym kroku system poprosi o wpisanie adresu e-mail, na które zostało utworzone konto w aplikacji, klikając przycisk wyślij” na Twoją skrzynkę zostanie wysłana wiadomość z linkiem umożliwiającym ustawienie nowego hasła do aplikacji WasteMaster.

Ta strona używa ciasteczek zgodnie z polityką prywatności. Pozostając na stronie wyrażasz zgodę na ich użycie.