ROZWIĄZANIA DLA BRANŻY ODPADOWEJ

O firmie WasteMaster

WasteMaster to platforma łącząca firmy posiadające odpady z recyklerami. Naszym celem jest ułatwienie i usprawnienie procesu recyklingu, zapewniając korzyści dla obu stron.

Czym się zajmujemy?

Znalezienie odbiorcy odpadów

Pomagamy firmom znaleźć odbiorców dla ich odpadów, zapewniając efektywne ceny i terminy. Dzięki bazie tysięcy recyklerów z całej Polski możemy dopasować ofertę do indywidualnych potrzeb klienta.

Wycena odpadów

Oferujemy bezpłatną wycenę odpadów, co pozwala firmom oszacować koszty ich utylizacji. Wycena jest wykonywana przez ekspertów, którzy biorą pod uwagę rodzaj odpadu, jego ilość oraz miejsce odbioru.

Prowadzenie i zarządzanie BDO

W ramach naszych usług możemy pomóc w ewidencjonowaniu odpadów w systemie BDO. Nasi eksperci chętnie doradzą Ci w zakresie odpadów i pomogą Ci wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojej firmy.

Dostarczamy narzędzia

Wartością dodaną współpracy z WasteMaster są narzędzia do zarządzania odpadami, takie jak panel partnera i portale odpadowe. Narzędzia te usprawniają proces utylizacji odpadów w przedsiębiorstwie i pozwalają na lepszą kontrolę nad kosztami.

Dlaczego WasteMaster?

Doświadczenie z odpadami

Znamy doskonale potrzeby firm i wyzwania, z jakimi borykają się one w zakresie utylizacji odpadów. Współpracujemy z tysiącami firm z różnych branż.

Wsparcie w całym procesie

Pomagamy firmom na każdym etapie procesu recyklingu, od znalezienia odbiorcy odpadów po ich utylizację. Oferujemy kompleksowe usługi, które pozwalają firmom oszczędzić czas i pieniądze.

Zaufanie klientów

Cieszymy się zaufaniem tysięcy firm z Całej Polski, z różnych branż i z różnymi potrzebami. Zawsze stawiamy na całkowitą rzetelność i transparentność.
NIECH LICZBY MÓWIĄ ZA NAS

WasteMaster w liczbach

Prawie 1000
zapytań obsługiwanych miesięcznie
47 obsługiwanych
rodzajów odpadów w całym kraju
Tysiące
Zadowolonych klientów
2,5+ mln
wyświetleń stron w Google

Poznaj nasz zespół

Krzysztof Kowalski

Prezes Zarządu

Artur Masztaleruk

Dyrektor Handlowy

Natalia Andrejuk

Menadżer Projektu & Specjalista SEO

Rafał Knyt

Starszy Specjalista ds. handlu

Karolina Kozłowska

Specjalista ds. obsługi klienta

Arletta Kwiatkowska

Specjalista ds. obsługi klienta i handlu

Katarzyna Skowron

Specjalista ds. obsługi klienta i handlu

Beata Gołoś

Specjalista ds. rozliczeń finansowych i środowiskowych

Piotr Kurzawa

Starszy Specjalista ds. IT & Administrator strony

Joanna Pelka

SEO Copywriter

Cezary Radzimiński

Konsultant marketingowy

Zaufali nam

Zobacz wybrane firmy, z którymi współpracujemy.

Historia firmy

Założenie firmy

WasteMaster to spółka, która została założona w kwietniu 2020 roku przez Krzysztofa Kowalskiego, lidera zespołu, byłego właściciela jednego z warszawskich zakładów recyklingu oraz przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, Jakuba Łańcuckiego, marketingowca i menadżera, oraz Grzegorza Krasuckiego, informatyka i programistę. Projekt na aplikację i nowe rozwiązania technologiczne dla sektora odpadów w Polsce zrodził się z połączenia pasji, doświadczenia i dopasowania trzech różnych charakterów kształtowanych przez lata w, z pozoru, zupełnie różnych branżach.
kwiecień 2023
październik 2020

Uruchomienie aplikacji WasteMaster

Październik 2020 roku był przełomowym momentem w historii firmy, w którym uruchomiliśmy aplikację WasteMaster, zmieniając tym samym oblicze zarządzania odpadami. WasteMaster została zaprojektowana z myślą o wytwórcach odpadów oraz wszystkich podmiotach zaangażowanych w ich przetwarzanie, sprzedaż, zakup czy utylizację. Naszym głównym celem było stworzenie przestrzeni, która nie tylko ułatwi znalezienie najlepszych ofert dotyczących odpadów (zarówno dla ich wytwórców, jak i odbiorców), lecz także pomoże w promowaniu zrównoważonego rozwoju poprzez efektywne zarządzanie odpadami. Nasz pomysł odpowiada na rosnące potrzeby społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska i promowania gospodarki obiegu zamkniętego, gdzie każdy odpad ma szansę zostać ponownie wykorzystany lub przetworzony.

Pozyskanie pierwszego inwestora

Zaczynaliśmy jako niewielki warszawski start-up z dużym potencjałem na rozwój, który udało się efektywnie wykorzystać. Pod koniec 2020 roku pozyskaliśmy pierwszego zewnętrznego inwestora, jakim jest Unimetal Recycling, który wykupił 25 proc. udziałów w WasteMaster. Zyskaliśmy kapitał na rozwój, zwłaszcza kadrowy w segmencie handlowym i dziale IT.
grudzień 2020
rok 2021

Rozwój firmy

Rok 2021 upłynął pod znakiem ciężkiej pracy i ciągłego rozwoju. Choć z zewnątrz mogło się wydawać, że niewiele się działo, byliśmy intensywnie zaangażowani w obsługę bieżących zapytań od klientów, co pozwoliło nam solidnie powiększać naszą bazę odbiorców i pozyskiwać nowych partnerów do współpracy. Te działania miały kluczowe znaczenie dla wzmacniania naszych relacji rynkowych i rozbudowy sieci kontaktów w całej Polsce.
W tym czasie skupiliśmy się również na prowadzeniu prac koncepcyjnych mających na celu dalszy rozwój firmy. Prace te obejmowały planowanie strategii, które miały doprowadzić do zwiększenia potencjału naszej firmy, a także jej wartości rynkowej. Był to okres intensywnego planowania i przygotowań do przyszłych inicjatyw, które miały na celu nie tylko rozszerzenie naszej oferty, lecz także zwiększenie konkurencyjności i innowacyjności na rynku.
Mimo że rok 2021 nie obfitował w głośne premiery czy ekspansywne projekty, był dla nas fundamentem do budowania trwałej i stabilnej przyszłości. Dzięki skupieniu się na solidnych podstawach biznesowych i strategicznym planowaniu przygotowaliśmy stabilny grunt pod kolejne kroki milowe.

Uruchomienie platformy odpadowej MamOdpad

Wraz z rozwojem firmy postanowiliśmy zdobywać popularność nie tylko dzięki aplikacji, lecz także strony internetowej. Tak właśnie powstał nasz pierwszy serwis mamodpad.wastemaster.pl, który funkcjonuje do dzisiaj. Uruchomienie pierwszej w Polsce platformy odpadowej było podyktowane chęcią dotarcia do jak największej liczby użytkowników dzięki inwestycji w SEO. Pozycjonowanie aplikacji mobilnej nie dałoby takich samych rezultatów, jakie dało nam pozycjonowanie strony. W 2023 roku naszą stronę w wyszukiwarce Google wyświetlono łącznie ponad 10 milionów razy!
marzec 2022
czerwiec 2022

Rozwój firmy

Jednak na tym nie poprzestaliśmy! W 2022 roku zainwestowaliśmy w widoczność naszych serwisów w organicznych wyszukiwaniach w Internecie oraz rozpoczęliśmy współpracę na tym polu z portalem kb.pl. Aktualnie na naszą platformę odpadową MamOdpad można dotrzeć za pośrednictwem ponad 14 tys. słów kluczowych wpisywanych w wyszukiwarkę Google! Brzmi imponująco, prawda?

Zakup portalu skupy-zlomu.pl

Pogoń za jeszcze lepszą widocznością i rozpoznawalnością w sieci doprowadziła nas do decyzji o zakupie kolejnego portalu, jakim są skupy-zlomu.pl. Od tamtej pory możemy łączyć wytwórców odpadów z ich odbiorcami jeszcze skuteczniej. W tym samym czasie nasza widoczność w wyszukiwarkach stale rosła, przynosząc coraz więcej zapytań o odbiór, skup i utylizację odpadów w całej Polsce.
grudzień 2022
rok 2023

Osiągnięcie rentowności

W roku 2023 nasza firma osiągnęła rentowność, jeżeli chodzi o przychody, pomimo bardzo wysokich nakładów inwestycyjnych, a sprzedaż za ten rok przekroczyła 15 milionów złotych.

Wycofanie aplikacji WasteMaster

W październiku 2023 roku zdecydowaliśmy się wycofać aplikację WasteMaster z rynku, kierując nasze zasoby na rozwój platformy odpadowej MamOdpad, która okazała się bardziej efektywna w pozyskiwaniu nowych klientów. Lepiej odpowiada ona na potrzeby rynku i oferuje użytkownikom zdigitalizowane funkcjonalności do zarządzania odpadami nie tylko w firmie, lecz także w domu.
Decyzja o zakończeniu działalności aplikacji wynikała z analizy rynku i zachowań użytkowników, którzy coraz częściej wybierali platformę MamOdpad jako bardziej kompleksowe i elastyczne narzędzie do zarządzania odpadami. Wycofanie aplikacji nie jest końcem, ale nowym etapem w rozwoju naszej firmy oraz integracji rynku odpadowego. Takie posunięcie pozwala nam lepiej wykorzystać nasze kompetencje i zasoby, aby rozwijać platformę odpadową MamOdpad, która już wykazała swoją wartość i skuteczność w przyciąganiu i obsłudze coraz większej liczby użytkowników.
październik 2023
styczeń 2024

Zmiana siedziby firmy

Na początku 2024 roku, w odpowiedzi na stale rosnącą liczbę zapytań od klientów i dynamiczny rozwój naszego działu handlowego oraz obsługi klienta, podjęliśmy decyzję o przeniesieniu siedziby naszej firmy do większego biura. Ta zmiana była niezbędna, aby sprostać potrzebom naszego powiększającego się zespołu i zapewnić lepsze warunki do pracy. Przenosiny do nowej siedziby to duży krok dla naszej firmy, który odzwierciedla nasz stały rozwój.

Rebranding – zmiana wyglądów stron i komunikacji

W okresie od marca do maja 2024 roku przeprowadziliśmy rebranding firmy, który objął przede wszystkim modernizację designu naszych stron. Nowa szata graficzna miała za zadanie nie tylko poprawić wizualną atrakcyjność, lecz także ułatwić nawigację i dostęp do istotny informacji na stronie.
Zmiany objęły także naszą komunikację zewnętrzną. Zaktualizowaliśmy język naszych komunikatów, aby były one bardziej przyjazne i przystępne, co miało na celu zwiększenie zaangażowania i budowanie głębszych relacji z klientami. Nowa strategia komunikacji miała również na celu lepsze oddanie wartości, jakie niesiemy jako firma, oraz podkreślenie naszego zaangażowania w promowanie innowacji w branży odpadowej.
marzec-maj 2024
4 kwietnia 2024

10 000 zapytań o nasze usługi

4 kwietnia 2024 roku nasza firma świętowała liczbę 10 000 zapytań złożonych online przez nasze portale odpadowe. To osiągnięcie stanowi potwierdzenie zaufania i rosnącego zainteresowania, jakimi cieszą się nasze platformy, a także świadczy o skuteczności naszych działań na rzecz ułatwiania i optymalizacji procesów zarządzania odpadami. Wizja, która przyświecała nam od początku – stworzenie systemu, który uprości procedury związane z gospodarką odpadami – stała się rzeczywistością. Tak duża liczba zapytań jest dla nas nie tylko powodem do dumy, lecz także motywacją do dalszego rozwoju i inwestycji w nowe technologie, które będą wspierać naszą misję.
SKONTAKTUJ SIĘ

Porozmawiajmy 
o współpracy

Posiadasz odpady w firmie, których chceszsię szybko pozbyć? A może jako odbiorca odpadów szukasz przestrzeni do pozyskania nowych zleceń i klientów? Skontaktuj się z nami i porozmawiajmy o współpracy.
Formularz kontaktowy

Skontaktuj się
Waste Master sp. z o.o.
NIP: 5242900218
BDO: 000382601
ul. Jagiellońska 78 / 1.34
03-301 Warszawa
POROZMAWIAJMY
Tel: 732 080 220
Email: biuro@wastemaster.pl
bookcarttagscreenmagnifier