6 czerwca 2020
Korekta cen złomu stalowego | Raport 5A/2020

Długo nie potrwał optymizm cenowy w przypadku złomu stalowego. Po niecałych dwóch tygodniach od ogłoszenia nowych cen nastąpiła ich korekta o ok. 40-50 zł/ tona w zależności od klasy.

6 czerwca 2020
Charakterystyka podmiotów polskiego rynku odpadów.

Rynek odpadów w Polsce jest niezwykle perspektywiczne, jednak nie oznacza to, że nie przeżywa trudności. Według najnowszego badania z kwietnia 2020 roku – „Sektor odpadowy na krawędzi? Raport z opinii przedsiębiorców” – sytuacja na rynku odpadów w Polsce jest stosunkowo niełatwa.

6 czerwca 2020
Gdzie należy złożyć wniosek rejestrowy/aktualizacyjny/ o wykreślenie z rejestru BDO?

Jeszcze przed rozpoczęciem działalności gospodarczej przedsiębiorca jest zobowiązany przez obowiązujące prawo do złożenia wniosku o wpis do Rejestru BDO. Wymóg ten jest konieczny do spełnienia w przypadku, gdy zamierzamy rozpocząć działalność firmy, która wymaga uzyskania wpisu na wniosek podmiotu.

6 czerwca 2020
Rynek odpadowy WYMAGA nowych rozwiązań.

Sytuacja na rynku odpadów nie należy obecnie do najlepszych. Według najnowszych badań opublikowanych w maju 2020 roku aż 84% ankietowanych przedsiębiorców działających na rynku odpadów ma notoryczne problemy ze znalezieniem uprawnionego odbiorcy odpadów. Wielu przedsiębiorców boryka się z koniecznością dopłaty do odpadów surowcowych.

6 czerwca 2020
Zmiana terminów sprawozdawczości w systemie BDO i problemy z elektronizacją

Ustawa z dnia 14 maja 2020 roku o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-COV-2 wprowadziła szereg zmian. Wiele z nich dotyczy terminów sprawozdawczości w systemie elektronicznym BDO. Sprawdź, o których datach musisz pamiętać!

8 lutego 2021
Wyższe koszty zagospodarowania odpadów w przedsiębiorstwach produkcyjnych

Regulacje unijne sprawiają, że ceny wywozu i utylizacji śmieci są coraz wyższe. Dodatkowo mamy duże problemy z gospodarką śmieciową na poziomie lokalnym, brakiem wystarczającej konkurencji rynkowej i wieloma innymi czynnikami. Odbija się to również na polskim przemyśle. Koszty gospodarowania odpadów w przedsiębiorstwach produkcyjnych będą stale rosnąć.

9 lutego 2021
Ważne zmiany w ewidencji odpadów BDO od 2021 roku

Zmiany w ewidencji odpadów i systemie BDO były zapowiadane już od dłuższego czasu.
Wraz z końcem okresu przejściowych od 1 stycznia 2021 roku nastał początek nowych
wymogów, związanych z cyfryzacją sektora odpadowego. O czym koniecznie trzeba
pamiętać? Czy elektroniczny rejestr BDO to sprawdzone rozwiązanie?

9 lutego 2021
Raport Cenowy | Odpady Warsztatowe

Chcesz wiedzieć ile dostaniesz za odpady związane z działalnością przy samochodach? A może interesuje Cię, czy nie przepłaciłeś za utylizację poszczególnych elementów?

Ten raport jest dla Ciebie!

10 lutego 2021
Raport Cenowy | Złom Stalowy

W poniższym raporcie prezentujemy aktualne uśrednione ceny złomu stalowego określone na podstawie danych z aplikacji WasteMaster.

Ceny zostały określone na dzień 10.02.2021.

Poszczególne ceny sprzedaży zostały pogrupowane na te dotyczące hut i odlewni krajowych, portów i eksportu, a także skupów złomu.

10 lutego 2021
Będzie kapitał na rządowe inwestycje w gospodarkę odpadami

Nowy Polski Ład to dumnie brzmiące hasło, pod którym ma kryć się wiele zaawansowanych reform wielosektorowych. Wśród zapowiedzi prominentnych polityków nie brakuje obietnic większego zaangażowania państwa na rynku odpadowym, choć żadne nowe plany rządowych inwestycji w sektorze odpadowym w związku z Nowym Ładem nie są znane. Na co dokładnie będą przeznaczone pieniądze z Unii Europejskiej i co to oznacza dla polskiej gospodarki odpadowej?

796-440-881
ul. Jagiellońska 78/1.34
00-140, Warszawa
NIP: 5242900218
Regon: 385923210
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram